به طور کلی از یک خط AC با سه روش خروجی DC( یکسو شده ) به وجود می­آید. که عبارتند از:

1.      رگولاسیون موازی (Shunt regulation )

2.      رگولاسیون خطی سری ( series linear )

3.      رگولاسیون سوئیچی ( series switched )

لازمه یک تغذیه خوب ، گرفتن حداکثر جریان لازم از آن بدون افت ولتاژ در خروجی و عدم اتلاف انرژی
می­باشد . در دو روش موازی و خطی سری ، به طور مداوم بر روی المان ها برق (اتلاف انرژی) وجود دارد در نتیجه المانها داغ شده و قادر به تأمین جریان زیاد نمی­باشند؛ در حالی که در مد سوئیچینگ به دلیل قطع و وصل المانها (روشن و خاموش شدن)، انرژی کمی بر روی المانها تلف شده و در نتیجه جریان بالاتری را تأمین می­نمایند.

از مزیتهای دیگر رگولاسیون سوئیچینگ نسبت به دو روش دیگر کم بودن حجم آن است .یک تغذیه سوئیچینگ دارای بازدهی بین 75 تا 80 درصد می­باشد و این در حالی است که بازدهی منابع تغذیه ترانسی، کمتر از 40 درصد است.

   پاور خطی با ولتاژ 127 ولت یا 220ولت کار می­کند این ولتاژ پس از عبور  ترانس ولتاژ آن کاهش می­یابد ولی هنوز  یکسو نشده است . این ولتاژ کاهش یافته پس از عبور از دیودهای یکسو کننده به یک پالس ضربانی تبدیل می­شود و در عبور از صافی و رگولاسیون خطی ولتاژ DC  را تولید می­کند. در روبرو شکل موج هر واحد را می­بینید.

حال اجازه دهید تا منبع تغذیه سوئیچینگ را که در کامپیوترها استفاده می­شود را بررسی کنیم .

 ولتاژ AC از فیلتر عبور می­کند. این قسمت برای جلوگیری از ورود نویز پاور  سوئیچینگ به برق شهر می­باشد چراکه این نوع پاور در مقابل فرکانس برق شهر با فرکانس بالای کار می­کند.

سپس ولتاژ از دیودهای یکسو کننده عبور کرده و یکسو می­شود و وارد قسمت قدرت که از ترانزیستورهای قدرت تشکیل شده­اند می­شود، در اینجا یک آی سی وجود دارد که با فرمان دادن از طریق ترانس ایزوله کننده یا همان مچینگ ترانزیستورهای قدرت را خاموش و روشن می­کند با این عمل ولتاژ و جریان مورد نیاز را تأمین می­کند.

این آی سی که آی سی PWM نام دارد با فیدبک گرفتن از خروجی، تولید جریان و ولتاژ را مدیریت می­کند که جریان خروجی از ترانزیستورهای قدرت پس از عبور از ترانسفورمر به ولتاژ های مورد نیاز تبدیل می­شود که این ولتاژها با عبور از یکسوکننده­های ثانویه و صافی­ها به ولتاژ DC رگوله شده تبدیل شده و به خروجی وصل می­شوند.