مالزی

درآوریل ۲۰۰۸ قرار بود ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاعی مالزی شرکت کند. شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه نیز در حال آماده سازی غرفه‌های خود بودند که برگه یی به آنان نشان داده شد که در آن دستور داده شده بود از نمایشگاه خارج شوند. این درخواست به امضای نجیب رزاق معاون نخست وزیر مالزی رسیده بود که نمایش تسلیحات موشکی و تخطی ایران از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را علت صدور این امر عنوان کرده بود.

هند

در مه ۲۰۰۸ میلادی، وزارت امور خارجه هند در پیروی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران، از مقامات هند خواسته است بانک‌های ایرانی و محموله‌هایی را که از ایران وارد یا به آن می‌شود، تحت نظارت داشته باشند.

 سایر تحریم‌ها

    * رییس کشتیرانی بنیاد از بزرگترین شرکت‌های کشتیرانی در ایران گفت که اکثر کشتی‌ها ایرانی بدلیل تحریم‌ها بدون پرچم ایران و با استفاده از پرچم سایر کشورها تردد می‌کنند.

    * با عدم فروش مواد اولیه تولید دارو به ایران بسیاری از شرکت‌های داروسازی دچار بحران شده و احتمال داده اند که در نیمه دوم سال ۱۳۸۷ کشور با بحران در تولید آنتی بیوتیک مواجه شود.دولت به شرکت‌های دارو ساز اعلام کرده بود که از اعلام این خبر خودداری کنند.

جستارهای مربوطه

    * روابط ایران و آمریکا

    * جنبش ضد تحریم و مداخله نظامی در ایران

    * فرار مغزها از ایران

    * قطعنامه ۱۸۰۳

پیوند به بیرون

    * نگاهی به تحریم اقتصادی ایران

    * مروری بر تاریخچه تحریم علیه ایران